Här sitter jag, med dagens andra kopp te, och skriver detta inlägg med lycka i kroppen. Anledningen till detta? Jo, idag var det årliga promenaden med tillhörande frukost tillsammans med Bella. Något som, efter idag, är en tradition.
Så vid sju möttes vi upp utanför min lägenhet och gav oss ut på en promenad på slingan uppe i skogen, ner till älven och sedan till surdegsbageriet för att köpa gott bröd.
Det var väldigt fint väder, solen kom fram då och då, det var inte en droppe regn och blå himmel. En vacker dag vaknade till liv under tiden vi var ute och gick.




Väl hemma igen, efter 7 kilometers promenad så fixade vi superfrukosten. Alltså kombinationen av tidig morgon, en ganska rejälpromenad och en superfruskost: LJUVLIGT!
Och nu sitter jag här är både väldigt glad, väldigt mätt men också lite sömning. Så frågan är om inte jag skall vila en liten stund innan jag åker vidare mot nästa lilla träff.
Det var i alla min morgon, jag hoppas att ni har haft en mysig morgon och jag önskar er en fin helg!



Ser gott ut smakade säkert gott
Det var väldigt gott också 🙂