Vardag

Sammanfattning: Vecka 19 2019

Veckans bild:
Kanske inte den vackraste bilden jag tagit men så härlig! Älskar allt den gröna nu tillsammans med blå himmel och sol. Det är livet. 

Veckans förvåning:
Att det gått så lätt att jobba 100%. Nu är de väldigt snälla mot mig på jobbet mina kära kollegor så jag slipper de allra jobbigaste men ändå. Det känns så skönt att det känns bra i början, då är det lättare att fortsätta. 
Veckans spontana:
Bokade biljetter till Solalas konsert på konserthuset igår kväll. 4 timmar innan den började. Så bara. Jag hade egentligen grotta ner mig i att städa badrum (japp… charmig lördagkväll) men samtidigt som jag såg det rena badrummet tona bort såg jag den bokade biljetten tona fram. Och vilken kväll!! Så glad att jag gick! Åkte hem hög på musik. 

Veckans antal träningspass:
5 st. 
Veckans bästa träningspass:
I dag, när jag tränade med pappa. Det är så roligt att träna med honom. Det gör mig glad att pappa tränar men det är också roligt att träna tillsammans med honom och med det upplägget jag har nu kan vi dessutom köra mycket tillsammans. Fint! 

Veckans blötaste promenad:
Fredagens lunchpromenad. Så mycket regn!


Veckans återfunna tradition:
Middag och fika med Helena på IKEA fredageftermiddag. 

Veckans bästa frukost: 
Igår när jag åt frukost utomhus. 

Det har varit en fin vecka det här!

Kommentera