Vardag

Årlig date med S

I kväll har jag och S haft vår årliga jul- och födelsedagsdate. I år skjöt vi på decemberdejten till februari vilket blev riktigt bra. 

Pinchos har öppnat i Alingsås och ingen av oss har varit där så vi bestämdes oss för att äta där. Maten som jag valde var till största delen väldigt god, halloumin var nice men goucamolen kvalade in som stor vinnare.
Jag vet inte om jag och S har känt varandra ”lite för länge” nu för vi gav varandra likandana presenter. Hon fick två pussel, de med hundarna och de med cyklarna och jag fick Ice Age-pusslet. Tror allt vi blev glada båda två, i alla fall jag blev det! 
En väldigt lugn, skön men som vanligt mysig kväll med S. Och det bästa – det finns en risk att hon ringer mig när hon tröttnat på alla hundarna och då får jag träffa henne igen. 
Tack för i kväll S ♡

2 reaktioner till “Årlig date med S

Kommentera